Witaj Wiosno!
21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny akcentując go przyniesieniem wszystkich potrzebnych przyborów zapakowanych w dowolny sposób. Uczniowie chętnie pakowali swoje książki do różnych ciekawych przedmiotów m.in. pralki, transportera dla kota, piaskownicy, fotelika samochodowego czy wózka dla lalek. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
21 marca obchodziliśmy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa potocznie nazywany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Kolorowe skarpetki – dotychczasowy symbol niedopasowania – mogą stać się znakiem szansy i pogody ducha. Uczniowie ubrali kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Tydzień Mózgu
W miesiącu marcu na całym świecie obchodzony jest Tydzień Mózgu, święto, które ma na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Uczniowie naszej szkoły z tej okazji brali udział w przygotowanych aktywnościach. We wszystkich klasach nauczyciele przeprowadzili warsztaty dotyczące budowy i funkcji mózgu. Klasy starsze brały udział w turnieju ,,Jeden z dziewięciu” oraz zorganizowanych zajęciach jogi, zumby i gier planszowych. Klasy młodsze wykonywały makiety mózgu, zdrowe śniadanie oraz butelki sensoryczne. W ramach integracji społeczności szkolnej starsi koledzy przeprowadzili zajęcia jogi dla młodszych dzieci. Uczniowie otrzymali wodę i zdrowe przekąski, których mogli skosztować podczas przerw. Pedagog szkolny rozpoczął cykl zajęć na temat technik uczenia się. Celem tych zajęć jest zapoznanie uczniów z metodami skutecznego przyswajania wiedzy oraz sposobów jak stworzyć prawidłowe warunki do nauki. W klasach I-V odbyły się również zajęcia z Panią dietetyk, która opowiedziała uczniom o zasadach zdrowego żywienia. Przedstawiła jakie są prawidłowe składniki odżywcze w diecie, a każdy uczestnik warsztatów stworzył swój jadłospis codziennych posiłków. Uczniowie mogli skosztować pełnowartościowego koktajlu z warzyw i owoców. Na koniec każdy mógł zasadzić własną roślinkę. Świadomość jak ważnym organem jest ludzki mózg i jak o niego dbać powinna być kształtowana od najmłodszych lat.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Dni otwarte w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach
- W dniu 11 marca 2025 r. odbyły się dni otwarte. W szkole licznie zebrały się dzieci wraz z rodzicami, aby zapoznać się z ofertą naszej placówki. Pani Dyrektor podczas krótkiej prezentacji przybliżyła działalność szkoły. Rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez koło kulinarne funkcjonujące w szkole, a dzieci udały się do sal, w których czekały na nich gry i zabawy. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dwie klasy, w których dzieci mogły przeprowadzać ciekawe eksperymenty, wykonać prace techniczno-plastyczne oraz zapoznać się z pomocami dydaktycznymi używanymi w naszej szkole. Starsze koleżanki malowały dzieciom twarze i robiły kolorowe tatuaże. W oddziale przedszkolnym dzieci własnoręcznie wykonywały mydełka i butelki sensoryczne. W przygotowanie dni otwartych zaangażowana była nie tylko społeczność nauczycieli, pracowników, ale i uczniów, którzy służyli pomocą i bawili się wspólnie z dziećmi. Dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe prezenty.Mamy nadzieję, że ten dzień obfitował w niezapomniane wrażenia. Do zobaczenia we wrześniu!14
DBI w naszej szkole
„Działamy Razem” to hasło przewodnie tegorocznych Dni Bezpiecznego Internetu. Przez cały miesiąc luty dużo się u nas działo. A więc: w klasach 4-8 odbyły się zajęcia profilaktyczne w oparciu o film „Dodaj znajomego” , dzieciaki w klasach młodszych spotkały się z pedagogiem i wspólnie bawili się z „ Dzieciakami sieciakami.pl”, wykonano plakaty nt. Bezpiecznego Internetu oraz rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o „sieci”. Ciekawym doświadczeniem był również dzień - lekcje z telefonem. Finałem naszych działań był mini spektakl „nieBEZPIECZNY ZNAJOMY” przygotowany przez kl. 5 i 7a. Wszystkie te zadania miały na celu uwrażliwienie użytkowników Internetu (tych dużych i małych) na zagrożenia świata wirtualnego.
1 marca Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"
Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu przygotowali prelekcję dla swoich koleżanek i kolegów z klas siódmych celem przybliżenia tematyki poświęconej pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.. Dzień 1 marca jest wyrazem hołdu dla podziemia niepodległościowego za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej. Bóg, honor i wolna, suwerenna ojczyzna - to hasła, w imię których żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń.
Pamięć o Nich, to nasz obowiązek.
6
TrexShow
Dziś w naszej szkole pojawił się… prawdziwy dinozaur! - uczniowie mieli niezwykłą okazję zobaczyć go na własne oczy! Dinozaur poruszał się po szkolnej hali, wydawał dźwięki i wzbudzał ogromne emocje. Dzieci były zachwycone tą niesamowitą lekcją historii naturalnej! To było spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci. Kto wie, może jeszcze kiedyś odwiedzi nas ten prehistoryczny gość? Serdeczne podziękowania dla TrexShow- żywy dinozaur za niezwykłe widowisko!
Bal karnawałowo- walentynkowy
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja. Tak też było u nas w piątek w dniu 14 lutego. W zorganizowanym balu karnawałowo - walentynkowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe oraz w stroje znane z obrzędu ,,Kozy”. Z wielką ochotą uczestnicy balu tańczyli w rytm skocznej, rytmicznej karnawałowej muzyki. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
Zapraszamy do obejrzenia Fotogalerii
Ferie Zimowe
Ferie w naszej szkole to dni wolne od zajęć, ale nie od atrakcji i wspólnie spędzonego czasu. Trzy dni zimowisk zrealizowane, udane i już wspominane. Co się działo???
A więc: grupa młodsza obejrzała w Multikinie "Króla lwa" a starszaki pojechały na film „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”, w szkole sekcja kulinarna piekła pizzę i babeczki; zapaleni gamerzy rozegrali turniej FIFA na konsoli oraz zdobywali wysokie levele w grach komputerowych; ekipa sportowa przeprowadziła rozgrywki w piłkę ręczną, nożną i koszykówkę, natomiast szkolni artyści gościli Panią Katarzynę Jankowską z fabryką mydełek.
Kolejnego dnia pracownicy CCKiB przybliżyli dzieciakom świat muzyki, instrumentów oraz pokazali jak malować wzory „fajansowe”. Na zakończenie dzieciaki szalały na dyskotece prowadzonej przez DJ-ów Piotrka i Dominika.
Na finał każdy z uczestników zimowisk otrzymał pamiątkowy dyplom, słodkość i zdrowe chipsy Sadco. Wszystkim dzieciakom dziękujemy za udział
, #CCKiB w Choceniu za ciekawe zajęcia, #Urzędowi Gminy w Choceniu za ufundowanie autokaru do kina, p. dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za organizację
Dziękujemy i życzymy równie atrakcyjnie spędzonej reszty czasu wolnego.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ferii na naszym Facebooku
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 17 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie wszystkich klas przygotowali dla swoich dziadków wiersze, piosenki, układy taneczne. Dziadkowie stawili się w licznej grupie, by oglądać występy wnucząt.
Wśród gości byli również: Sekretarz Gminy Choceń Pani Agnieszka Świątkowska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Michał Bagiński oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pan Bartosz Delewski.
Dzięki nowemu zestawowi nagłaśniającemu ufundowanemu przez
Urząd Gminy Choceń recytowane wiersze i śpiewane piosenki były bardzo dobrze słyszane.
W imieniu wszystkich dziadków Pani Wesołowska podziękowała całej społeczności szkolnej.
Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji na naszym Facebooku
Dzień Mody z lat 80 i 90
W czwartek 16 stycznia, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali stylizacje inspirowane modą z lat 80 i 90. Można było dostrzec pstrokate wzory, kraciaste koszule, kamizelki, kurtki dżinsowe oraz ortalionowe dresy, niezwykle stroje do fitnessu, a na głowach dziewcząt natapirowane, kręcone włosy - rozpuszczone lub spięte na bok w kucyk.
Dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę oraz pomysłowość.
Jasełka Bożonarodzeniowe
Ciszę betlejemskiej nocy i radość Bożego Narodzenia przeżywaliśmy ponownie w piątek 20 grudnia.Uczniowie naszej szkoły wcielili się w postacie biblijne wystawiając jasełka. Młodzi aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa i przypomnieli zawsze aktualne wartości, jakimi są: miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w jasełkach treści biblijne przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu lokalnego. Uroczyste i świąteczne przedstawienie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Roman Nowakowski - Wójt Gminy Choceń, p. Agnieszka Świątkowska- Sekretarz Gminy Choceń, p. Ilona Walczak- Skarbnik Gminy Choceń, Ks. Piotr Stolecki - proboszcz parafii Czerniewice, Przewodniczący Rady Gminy Choceń p. Michał Bagiński, z-ca Przewodniczącego Rady Gminy p.Bartosz Delewski, Radni Gminy Choceń - p. Aleksandra Lewandowska i p. Łukasz Terpiński, p.Dawid Dallman- Przewodniczący Rady Powiatu Włocławskiego, Dyrektor CCKB p. Ariel Malinowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej BS w Kowalu p. Wojciech Kurant, Druhowie OSP w Wilkowicach i Czerniewicach, Przedstawiciele KGW z Wilkowic, Czerniewic I, Czerniewic II, współpracujący ze szkołą twórcy ludowi p. Danuta Kaczmarek i p. Krzysztof Zawacki, Sołtysi, rodzice i rodziny naszych uczniów oraz mieszkańcy.
Serdecznie dziękujemy KGW i OSP za przekazane świąteczne upominki, a sponsorom za ufundowanie nagród w konkursie.
Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców za ufundowanie choinki a nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie jasełek i poczęstunku dla gości.
Z okazji Świąt życzymy wiele radości płynącej z narodzenia Bożej Dzieciny.
Lekcja z Twórcą Ludowym - wspólne kolędowanie
Przedświąteczne kolędowanie, słuchanie gawęd o kujawskich zwyczajach i tworzenie ozdób z Twórcą Ludowym-p. Danutą Kaczmarek zakończyło cykl spotkań w ramach realizowanego programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą Ludowym” finansowanego ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi #www.nikidw.edu.pl Zajęcia odbywały się z członkami szkolnego koła folklorystycznego, którzy doświadczyli bliskiego spotkania z kulturą i tradycjami regionu. Dziękujemy.
Święty Mikołaj
Święty Mikołaj w tradycyjnym czerwonym stroju odwiedził dziś uczniów naszej szkoły rozdając drobne upominki. Dzieci powitały gościa z radością ,recytując wiersze i śpiewając kolędy. Wizyta była miłym akcentem, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.
Serdecznie dziękujemy w imieniu uczniów Samorządowi Gminy Choceń oraz Radzie Rodziców za ufundowane upominki.
Lekcje z Twórcą Ludowym - rzeźbiarzem p. Krzysztofem Zawackim
Lekcje z Twórcą Ludowym - rzeźbiarzem p. Krzysztofem Zawackim miały swój finał. Na ostatnich zajęciach dzieciaki z kółka folklorystycznego poznały sztukę zdobienia rzeźb z drewna. Efektem pracy były kolorowe i efektowne ptaszki. Zajęcia zrealizowano w ramach programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą Ludowym” ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. #www.nikidw.edu.pl
Lekcja z cyklu „Twórcy Ludowi”
Członkowie szkolnego Koła Folklorystycznego po raz drugi spotkali się z pieśniarką i założycielką Zespołu„Śmiłowiónki” - p. Danutą Kaczmarek. Dzieciaki wysłuchały opowieści jak dawniej spędzano wolny czas i miały okazję pobawić się przy przyśpiewkach p. Danusi zgodnie z tradycjami wsi Kujawskiej. Było naprawdę super, już czekamy na następne spotkanie! Zajęcia zrealizowane w ramach programu NIKiDW "Lekcje z Twórcą Ludowym" ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. #www.nikidw.edu.pl
Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole.
28 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb. Oprawa muzyczna wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Radości oraz uśmiechu było wiele.
Lekcja z Twórcą Ludowym - Stroje haftem malowane
Kujawskie stroje” to temat zajęć z p. Danutą Kaczmarek realizowanych w ramach programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą Ludowym” ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. #www.nikidw.edu.pl Podczas zajęć dzieciaki z kółka folklorystycznego poznały elementy stroju kujawskiego, osobiście przymierzały je i nauczyły się prawidłowo je nazywać. Pani Danusia opowiadała również o swojej twórczości ludowej, która towarzyszy jej od dzieciństwa do dnia dzisiejszego. Podsumowaniem nowo zdobytej wiedzy były wykonane prace plastyczne przedstawiające dzieci Kujaw w strojach regionalnych. Dziękujemy!!!
Dzień życzliwości i pozdrowień
21 listopada 2024 r.
Dzień życzliwości i pozdrowień to okazja do podarowania miłego słowa, gestu i okazania szacunku innym. Nasi uczniowie spędzili ten dzień w żółtym kolorze, z POZYTYWNYMI karteczkami, witając się żółwikiem, piątką lub uściskiem. Miła i życzliwa atmosfera udzieliła się każdemu - dzieciakom od zerówki do starszyzny, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Pamietajmy, że tak niewiele trzeba, aby sprawić innym radość.
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY - Podsumowanie
Kampania organizowana przez #FundacjaDajemyDzieciomSiłę jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w propagowanie Dzieciństwa MOCY bez przeMOCY.
Co robiliśmy?
- Uczniowie uczestniczyli w webinariach prowadzonych przez specjalistów Fundacji,
- Nauczyciele pogłębili wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy wobec dzieci uczestnicząc w wykładach online,
- Pedagodzy szkolni przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat przemocy w klasach 0-8,
- W salach lekcyjnych i korytarzach pojawiły się plakaty i symbole na znak sprzeciwu wobec przemocy,
- 19 listopada o godz. 17.00 fasada budynku szkoły rozbłysła na kolor CZERWONY.
Pamiętajmy, że każde dziecko ma prawo do bezpieczeństwa, miłości i szacunku!
Stoimy po stronie bezpiecznego i dobrego dzieciństwa, które daje MOC!
Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 8 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Utwory poetyckie, słowa pieśni patriotycznych oraz choreografia tematyczna, wprowadziły wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój i wywołały ogromne wzruszenie. Uczniowie wykazali się wspaniałymi walorami wokalnymi, przy profesjonalnym akompaniamencie nauczycieli p. Malinowskiej Justyny i p. Kierzkowskiego Miłosza. Uroczystość ta, była niezwykłą lekcją historii. Dyrektor Szkoły Pani Monika Leśniewska oraz zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Choceń Pan Michał Bagiński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Choceń Pan Bartosz Delewski, Sekretarz Gminy Choceń Pani Agnieszka Świątkowska, Radny Rady Gminy Choceń Pan Tadeusz Ruciński, Dyrektor Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka Pan Ariel Malinowski oraz wszyscy zgromadzeni, nagrodzili ,, szkolnych artystów’’ gromkimi brawami.
Zapraszamy do obejrzenia Filmiku na naszym Facebooku.
Wycieczka do Multikina
W dniu 6 listopada uczniowie z klas 1-5 odwiedziły kino. Tu doświadczyły pełno emocji - od zachwytu do wzruszenia, a to za sprawą filmu „Mój przyjaciel pingwin”. To opowieść inspirowana prawdziwą historią o pięknej relacji człowieka z pingwinem. Zachęcamy każdego do obejrzenia.
Wycieczka do ,,Niewidzialnego Domu" w Toruniu
Podczas wycieczki do ,, Niewidzialnego Domu" w Toruniu przeżyliśmy najciekawszą lekcję z naszego życia. To w tym miejscu doceniliśmy jak wielkim darem jest móc zobaczyć świat na własne oczy. Doświadczyliśmy również znaczenia: dotyku, słuchu, intuicji, wyobraźni oraz zaufania. Poznaliśmy, jak ludzie niewidomi potrafią żyć w otaczającym nas świecie. I zgadzamy się ze słowami pochodzącymi z ,, Małego Księcia ''- , Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu'
Lekcja nr 2 z Twórcą Ludowym
”Ptaśki” to temat drugiego spotkania z cyklu Lekcje z Twórcą Ludowym - rzeźbiarzem p. Krzysztofem Zawackim. Podczas zajęć dzieciaki z kółka folklorystycznego poznały tajniki snycerstwa. Efektem pracy w drewnie były cudne ptaszki.
Zajęcia zrealizowano w ramach programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą Ludowym” ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. www.nikidw.edu.pl
Pamiętamy…
W czwartek 31.10.2024r. uczniowie z kl. V, VI, VIIa w ramach działań Samorządu Uczniowskiego odwiedzili miejsca upamiętniające śmierć Polaków podczas II wojny światowej oraz miejsca spoczynku ważnych dla naszej małej ojczyzny mieszkańców. Pielęgnowanie historii Polski oraz historii „małych ojczyzn”, a także pobudzenie postaw patriotycznych jest bardzo ważnym elementem w zachowaniu tożsamości narodowej. Uczniowie uporządkowali miejsca spoczynku, zapalili światełka pamięci i minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Swoją modlitwą otoczyli również śp. ks. Kazimierza Świątnickiego, wieloletniego proboszcza i współpracownika naszej szkoły. Odwiedzenie miejsc pamięci i samodzielne zapalenie lampki było dla każdego z uczniów doskonałą lekcją wychowawczą i wyrazem pamięci.
Zasady udziału w akcji
„Góra Grosza”- Zbieramy wyłącznie monety będące polskim środkiem płatniczym.
- Monety segregujemy nominałami (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł )
- Monety jednego nominału wkładamy do osobnych woreczków.
- Każdy woreczek z nominałem musi być podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka/ucznia.
W naszej szkole zbiórka monet będzie trwała
od 01.11.24 do 31.03.2025.Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału
Paczka powitalna od Szkoły Myślenia Pozytywnego!
Bardzo dziękujemy #SzkołaMyśleniePozytywnego za paczkę powitalną. Radość uczniów była ogromna, a pierwsze rozgrywki z wykorzystaniem gier i pomocy odbyły się już dziś!
#SzkołaMyśleniaPozywtynego #InstytutEdukacjiPozytywnej
Uroczyste Ślubowanie
Dnia 29 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość Ślubowania Uczniów klas pierwszych oraz Pasowaniana na Przedszkolaka. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne , dzięki czemu udowodnili, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami i przedszkolakami.
Dodatkowej wagi tej uroczystości dodali przybyli rodzice uczniów oraz zaproszeni goście: Pan Roman Nowakowski Wójt Gminy w Choceniu, Pani Agnieszka Świątkowska Sekretarz Gminy Choceń, Pani Aleksandra Lewandowska Radna Radnych Gminy Choceń, Pan Łukasz Terpiński Radny Rady Gminy Choceń, Pan Bartosz Delewski Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Choceń.
Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecali dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz uczyć się tego, co piękne i mądre, by świat poznawać. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” oraz " pasuję Cię na Przedszkolaka". Twarze dzieci zdradzały ogromne przejęcie, jednak najbardziej wzruszeni byli rodzice swoich pociech. Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście przekazali drobne upominki, podziękowali za zaproszenie na tak piękną uroczystość oraz skierowali do uczniów serdeczne życzenia wytrwałości i powodzenia w dalszej edukacji. Potwierdzeniem przyjęcia w poczet uczniów było wręczenie uczniom tarcz oraz przypinek oraz pamiątkowych dyplomów i medali.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Natomiast Przedszkolakom życzymy samych wspaniałych chwil w naszej szkole. Powodzenia! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
Lekcja nr 1 z Twórcą Ludowym
W dniu 28 października uczestnicy szkolnego Koła Folklorystycznego spotkali się z rzeźbiarzem p. Krzysztofem Zawackim. Dzieci zapoznały się z dziełami artysty, dowiedziały o warsztacie rzeźbiarza a potem już same przystąpiły do tworzenia rzeźb… aż wióry leciały 😊 Okazało się, że wśród naszych uczniów jest wielu uzdolnionych rzeźbiarzy. Było naprawdę super i już czekamy na następne spotkanie.
Zajęcia zrealizowane w ramach Programu NIKiDW „Lekcje z Twórcą Ludowym” ze środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. www.nikidw.edu.pl
TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO!
Szkolne Koło Liderów Myślenia Pozytywnego zadbało o to, aby nasi uczniowie pamiętali, że o zdrowie psychiczne musimy dbać. Z tej okazji w klasach 0-3 uczennice z klasy siódmej poprowadziły zajęcia dotyczące radzenia sobie z emocjami na podstawie opowiadania „Kolorowy Potwór – doktor”. W klasach starszych psycholog szkolny zainicjował lekcje z programu Młode Głowy i opowiedział jak można dbać o zdrowie psychiczne. Oprócz warsztatów zorganizowaliśmy w szkole „Dzień Pyszności” i sprzedawaliśmy babeczki wykonane przez naszych uczniów. Odbył się również „Dzień Relaksu” i to właśnie tego dnia w naszej szkole ćwiczyliśmy jogę na przerwach. Na koniec tego fantastycznego tygodnia zorganizowaliśmy „Dzień gier planszowych”.
#SzkołaMyśleniaPozytywnego #MłodeGłowy #InstytutEdukacjiPozytywnej #FundacjaUnaweza
WIELKA GRA „NERF”
WIELKA GRA „NERF”
wyzwoliła dziś w szkolnych wojownikach
dużo energii i sprytu. Sukces drużynowych rywalizacji zależny był od sprawnej obsługi Nerfów, celnego oka oraz myślenia strategicznego . Zapytacie, czego uczą takie zajęcia?
Napewno współdziałania i szacunku do przeciwnika.
Uczniowie naszej szkoły mieli dziś możliwość wspaniałej zabawy dzięki dofinansowaniu tych zajęć przez Urząd Gminy w Choceniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
„Lekcje z Twórcą Ludowym”
Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła została zakwalifikowana do programu Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi – „Lekcje z Twórcą Ludowym” realizowany ze środków Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi www.nikidw.edu.pl
Program jest skierowany do szkół oraz twórców ludowych chętnych podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodym pokoleniem.
Uczniowie naszej Szkoły będą uczestniczyć w cyklu 6 spotkań po 2 godziny lekcyjne z naszymi lokalnymi twórcami, tj. p. Krzysztofem Zawackim - rzeźbiarzem oraz p. Danutą Kaczmarek – założycielką i aktywną wokalistką Zespołu Folklorystycznego „Śmiłowiónki”.
W ramach programu realizowany jest Projekt edukacyjny pod nazwą „A tu u nas na Kujawach – spotkanie z folklorem i rzeźbą”. Zostanie przeprowadzony w okresie 28.10.24r. - 09.12.2024r. na Szkolnym Kole zainteresowań folklorem i kulturą regionu Kujaw. Szkolnym koordynatorem realizacji tego projektu jest p. Kinga Gawłowska.
Wniosek do Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi został przygotowany przez panią dyrektor Monikę Leśniewska i panią Kingę Gawłowską.
14 Października
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły i zaproszeni goście złożyli najlepsze życzenia dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie rozdali nauczycielom upominki.
Nauczyciele i pracownicy szkoły dziękują Radzie Rodziców za pamięć i życzenia.
Dzień Chłopaka
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dla podkreślenia charakteru tego wyjątkowego święta, chłopcy i dziewczęta przyszli dziś do szkoły w ozdobie męskiego stroju jakim jest krawat bądź mucha. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich dziewcząt złożyły chłopcom serdeczne życzenia wręczając im słodkie upominki.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Narodowe Czytanie
W dniu 12 wrześmia 2024r. w CCKB po raz ósmy odbyła się akcja Narodowe Czytanie. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły, prezentując fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego.
Dołączyliśmy do Programu ,,Szkoła Myślenia Pozytywnego"!
Nasza Szkoła zakwalifikowała się do Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego! Bardzo cieszymy się z tej informacji i dziękujemy organizatorom Instytut Edukacji Pozytywnej. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Obiecujemy, że będziemy chwalić się efektami naszych działań!
Instytut Edukacji Pozytywnej :
Rok szkolny 2024/2025 został rozpoczęty!
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Wilkowicach Pani Monika Leśniewska serdecznie przywitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w nowym roku szkolnym, życząc wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a także osiągania sukcesów szkolnych w różnych dziedzinach. Swoją obecnością zaszczycili Nas: Przewodniczący Rady Gminy Choceń Pan Michał Bagiński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Choceń Pan Bartosz Delewski, Radny Rady Gminy Choceń Pan Tadeusz Ruciński oraz Ksiądz Proboszcz Parafii w Czerniewicach dr Piotr Stolecki. Radni Rady Gminy wręczyli tegorocznym pierwszoklasistom upominki.
Niech w tym roku szkolnym naszym uczniom towarzyszą słowa:
,,Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości…”
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Rok szkolny 2023/2024 uważamy za zakończony. Uczniowie klasy ósmej wyruszają w dalszą drogę edukacyjną, trzymamy za nich kciuki.
Absolwentem z najwyższą średnią została Alicja Czerwińska i otrzymała „Nagrodę Wójta Gminy Choceń”, którą przekazał z-ca Przewodniczącego Rady Gminy p. Bartosz Delewski.
Dziesiątki wyróżnionych uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, słowa uznania dla aktywnych w przedsięwzięciach szkolnych i społecznych, statuetki i dyplomy dla szkolnych sportowców oraz ogrom wdzięczności dla nauczycieli i rodziców za wsparcie dla dzieciaków każdego dnia. Gratulujemy i życzymy słonecznych, niezapomnianych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Fotorelacja: Zdjęcia
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Oddziale Przedszkolnym
20 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolonego przez przedszkolaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw, zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie oraz popisały się wspaniałymi tańcami, które zachwyciły wszystkich obecnych na sali. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy, nagrody i niespodzianki wręczone przez Panią Dyrektor Monikę Leśniewską i Pana Michała Bagińskiego Przewodniczącego Rady Gminy Choceń. Pani dyrektor złożyła podziękowała obecnym rodzicom za doskonałą współpracę, a szczególnie mamom z „trójki klasowej” Pani Aleksandrze Wesołowskiej i Pani Beacie Jączak, które pomagały w organizacji pracy w przedszkolu przez cały rok. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za obecność, prezenty i piękne słowa! Był to dla nas bardzo ważny dzień.
,,Śpieszmy z pomocą"
Uczennice klasy ósmej, Alicja Czerwińska,Michalina Bania oraz Lidia Walczak wzięły udział w Powiatowych Mistrzostwach Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej "Śpieszmy z pomocą" zorganizowanych przez SLO i SBIS w Choceniu. Serdecznie gratulujemy.
Piknik Rodzinny
25 maja w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Tego dnia nie zabrakło atrakcji, które cieszyły zarówno dzieci jak i dorosłych. Piknik rozpoczęły występy dzieci dla rodziców. Uczniowie zaprezentowali się w tańcu, śpiewie i recytacji wierszy. Wyjątkowy rodzinny czas uświetnił turniej koszykarskich ,,trójek”, w którym uczniowie z różnych szkól mogli wykazać się grą w koszykówkę. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanej zjeżdżalni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zaplatanie warkoczyków, robienie tatuaży oraz puszczanie baniek mydlanych. Dla spragnionych ruchu odbył się także energetyczny trening zumby. OSP Wilkowice zorganizowało zawody strażackie. Były kiełbaski z grilla i chleb ze smalcem, a dla miłośników słodkich deserów różne rodzaje ciast przygotowane przez rodziców.
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej dziękuje Samorządowi Gminy Choceń za wsparcie finansowe, Samorządowi Powiatu Włocławskiego za ufundowanie zjeżdżalni, KGW Kujawianki z Czerniewic I, OSP z Wilkowic oraz Radzie Rodziców za zorganizowanie grila, słodkiego poczęstunku, zawodów strażackich i przejażdżek wozem strazackim a Panu mjr Stanisławowi Dykowskiemu za zorganizowanie strzelnicy.
Dziękujemy również Pani Małgorzacie Walczak Człapińskiej za poprowadzenie Zumby a Panu Krzysztofowi Szymańskiemu za podarowanie maszyny do popcornu i sokowirówki. Dzięki temu mogliśmy serwować popcorn oraz świeże soki z jabłek, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy Sadco spółka z.o.o
Wspólnymi siłami razem z Nauczycielami i Pracownikami Szkoły mogliśmy rodzinnie spędzić sobotni czas obserwując najpierw wzruszenie rodziców a potem uśmiech na twarzach dzieci. Do zobaczenia za rok!
Dzień szalonej fryzury
Dzisiaj w naszej szkole odbył się dzień ,, Szalonej fryzury ". Uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią przy tworzeniu na swoich głowach niepowtarzalnych fryzur. Mogliśmy podziwiać koki, warkoczyki, fantazyjne upięcia. Cieszymy się z odwagi uczniów oraz pomysłowości rodziców. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w kolorowym szaleństwie.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich szalonych fryzur w: Album fotograficzny
Parada z okazji Dnia Europy
9 maja klasy IV- VIII brały udział w paradzie z okazji Dnia Europy, reprezentowaliśmy kraje: Rumunia, Cypr, Grecja, Czechy, Holandia i Węgry. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Choceniu za zaproszenie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: Album fotograficzny
Nadanie imienia szkole
Dzień 27 kwietnia 2024 roku zapisał się w historii Szkoły Podstawowej w Wilkowicach, jako jeden z najważniejszych. W tym dniu nastąpiło nadanie szkole imienia Ziemi Kujawskiej i przekazanie sztandaru. Po raz pierwszy zabrzmiał hymn naszej szkoły, do którego muzykę skomponował Pan Miłosz Kierzkowski, a słowa napisały Pani Kinga Gawłowska i Pani Magdalena Chmiel.
Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Antoniego w Czerniewicach, którą odprawił ks. proboszcz dr Piotr Stolecki. Oprawę muzyczną podczas mszy świętej zapewnił Chór Mi Alegria pod kierunkiem Pani Lidii Świątkowskiej. Po mszy odbył się orszak z miejsca, gdzie powstała pierwsza szkoła, do nowego budynku szkolnego, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach pod kierunkiem Pana Michała Bagińskiego.
Podczas oficjalnych uroczystości gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy Choceń Pana Romana Nowakowskiego, Sekretarz Gminy Panią Agnieszkę Światkowską, Starostę Włocławskiego Pana Romana Gołębiewskiego, Członka Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Panią Anetę Jędrzejewską, Posła na Sejm Pana Krystiana Łuczaka, przedstawicieli posłanek Pani dr Joanny Borowiak oraz Pani Anny Gębickiej, Radnych Rady Gminy i Rady Powiatu, przedstawiciela Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz dyrektorów szkół, przedszkoli i jednostek dla których organem prowadzącym jest Gmina Choceń. Dzięki współpracy z dyrektorem Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka Panem Arielem Malinowskim uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Ziemia Kujawska” z Choceńskiego Centrum Kultury, który od 10 lat propaguje folklor kujawski. Warto nadmienić, że tradycyjny haft kujawski zdobiący sztandar szkoły został wykonany ręcznie przez twórczynię ludową Panią Krystynę Zagrabską a zaprojektowany został we współpracy z Panią Dorotą Kalinowską – regionalistką, pracownikiem Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Romana Nowakowskiego - Samorządowi Gminy Choceń za ufundowanie tradycyjnych strojów kujawskich będących wyposażeniem pocztu sztandarowego szkoły oraz wsparcie finansowe, Zarządowi Województwa Kujawsko Pomorskiego a w szczególności Pani Anecie Jędrzejewskiej za okazane wsparcie finansowe a także Staroście Włocławskiemu za ufundowanie pianina. Dziękujemy OSP z Chocenia oraz OSO w Wilkowicach za zadbanie o bezpieczeństwo podczas uroczystości. Paniom z KGW w Wilkowicach i Czerniewicach II za sodki poczęstunek. Dziękujemy za obecność Pocztów Sztandarowych Szkół oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim fundatorom sztandaru, Gościom za przybycie i ofiarowane społeczności szkolnej upominki. Państwa obecność w tym szczególnym dniu, była dla nas bardzo ważna a dzięki uprzejmości Urzędu Gminy mogliśmy ugościć wszystkich kujawskim poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na obchodach święta patrona szkoły, by wspólnie kultywować tradycję Kujaw.
#LubieTuByć#KujawyPomorze#Kultura
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczysości w zakładce: Album fotograficzny
Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile"
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Nasza szkoła po raz kolejny, 19 kwietnia, przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”. Uczniowie klas II, III, V,VII i VIII wysłuchali opowiadań, przeczytanych przez ambasadorów tegorocznej akcji, obejrzeli filmy edukacyjne, oferowane przez Muzeum POLIN, poznali historię i życie ludności żydowskiej w getcie, zgłębili wiedzę historyczną na temat zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Społeczność uczniowska z klasy VII i VIII pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu przygotowała piękne żółte żonkile, oraz gazetkę tematyczną. Ponieważ ważne jest, by wiedzieć, że historia to nic innego jak źródło prawdy, życia i pamięci. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce: Album fotograficzny
VI edycja Festiwalu Piosenki Ludowej ,,Kujawskie Śpiewanie”
VI edycja Festiwalu Piosenki Ludowej ,,Kujawskie Śpiewanie” odbyła się 15 kwietnia 2024r. W murach Szkoły Podstawowej w Wilkowicach zgromadzili się soliści wraz z opiekunami z terenu Powiatu Włocławskiego. Patronat nad tegorocznym festiwalem objął Wójt Gminy Choceń Pan Roman Nowakowski oraz Starosta Włocławski Pan Roman Gołębiewski. Gościliśmy także przedstawicieli Samorządu Gminnego i Powiatowego: Sekretarz Gminy Choceń Panią Agnieszkę Światkowską, Radnego Powiatu Pana Dawida Dalmanna, a także Zespół ,,Śmilłowiónki”, który uświetnił swoim występem nasz festiwal. Uczestników oceniało jury w składzie: Pani Danuta Kaczmarek - wielokrotnie nagradzana na Ogólnopolskich przeglądach śpiewaków ludowych, Pan Ariel Malinowski Dyrektor Choceńskiego Centrum Kultury i Biblioteka, Pan Bartosz Delewski wokalista Zespołu ,,Wpół do Bluesa” oraz Pan Michał Bagiński kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmiłowic.
Wysoki poziom wokalny uczestników, dbałość o zachowanie gwary kujawskiej oraz ciekawa prezentacja utworów sprawiły, że jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić laureatów.
Nagrodzeni w kategorii Oddział Przedszkolny zostali:
I miejsce zajęła Ewa Łukasik ,,LIpka” ze Szkoły Podstawowej w Boniewie
II miejsce zajęła Marcelina Dybowska ,,Wygnała wołki na bukowinę” z Przedszkola Niepublicznego w Choceniu
III miejsce zajęła Gaja Wesołowska ,,A na Kujawach” ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach
Wyróżnienie dla Rozalii Pietrzak ,,Czerwone jagody” ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach
Nagrodzeni w kategorii I-III zostali:
I miejsce dla Julii Kordylewskiej ,,Lipka” ze Szkoły Podstawowej w Boniewie
II miejsce dla Marianny Świątkowskiej ,,Czerwone jabłuszko” ze Szkoły Podstawowej w Choceniu
III miejsce zajęła Iga Redlińska ,,Gęś wodą, gęś wodą” ze Szkoły Podstawowej w Modzerowie
Wyróżnienie dla Julii Jezierskiej ,,W moim ogródeczku” ze Szkoły Podstawowej w Boniewie
Nagrodzeni w kategorii IV- VIII
I miejsce zajęła Oliwia Czajkowska ,,W moim ogródeczku” ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach
II miejsce zajęła Amelia Karska ,,Ech poleczko” ze Szkoły Podstawowej w Choceniu
III miejsce zajęła Zuzanna Kordyl ,,To i hola” ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach
Wyróżnienie dla Małgorzaty Nejman ,,W moim ogródeczku” ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach
Po wspaniałych występach Pani Dyrektor Monika Leśniewska zaprosiła na słodki poczęstunek. Dziękujemy serdecznie za pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, a także jabłka, które otrzymaliśmy z firmy SADCO.
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny, aby wspólnie propagować kulturę Kujaw.
Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z Festiwalu w zakładce: Album Fotograficzny
Spektakl teatralny pt. ,,Chłopcy z Placu Broni”
- W piątek 12 kwietnia uczniowie klas IV-VIII wybrali się do Browaru B we Włocławku i obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Chłopcy z Placu Broni” przedstawiony przez Teatr Nowoczesny w Krakowie.Była to sceniczna interpretacja kultowej powieści Ferenca Molnára. W czasie spektaklu uczniowie poznali poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości. Gustowne kostiumy i ciekawa scenografia zawierająca elementy multimedialne, sceny pełne barw, wzbogacone ekspresją świateł przeniosły widza na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając jego wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym.Po czasie pełnym artystycznych wrażeń uczniowie odwiedzili Mc’Donalds, gdzie mogli wymienić się wrażeniami z wycieczki, a także zjeść coś dobrego.
Spektakl teatralny pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie”
W dniu 12 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie z klas 1-3 wyjechały do Włocławka na spektakl teatralny pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie”, które zostało wykonane przez aktorów z Teatru Nowoczesnego w Krakowie.
W czasie spektaklu dzieci poznały legendy związane z polskimi miastami: Poznaniem, Krakowem, Warszawą, Toruniem i Kruszwicą.
Scenografia, kostiumy, kolorowe światła i profesjonalna gra aktorów sprawiły, że była to niezwykła podróż w czasie po wielu miastach.
Spektakl bardzo podobał się uczniom, ale również była to okazja do utrwalenia zasad właściwego zachowania się podczas szkolnej wycieczki.
Wycieczka do Baruchowa
Dzieci z klas 1-4 i oddziału przedszkolnego wybrały się do Wielopokoleniowego Centrum Aktywności Rodzinnej w Baruchowie. W pięknym i nowoczesnym obiekcie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in bilard, kręgielnia, sala i plac zabaw.
Pobyt dostarczył dzieciom wielu wrażeń i radości. Zabawa, jak widać na zdjęciach była bardzo udana, a pogoda znakomita.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki w: Album fotograficzny
Konkurs na Palmę Wielkanocną
Jedną z wielu polskich tradycji wielkanocnych jest przygotowywanie i święcenie palm . Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami po raz kolejny włączyli się w pielęgnowanie tej pięknej tradycji przez wykonanie pomysłowych i misternie wykonanych prac. Komisja przyznała następujące nagrody:
Klasy 0-Ill
I miejsce- Wiktoria Nowak
Il miejsce - Anna i Maria Chmielewskie
Ill miejsce - Lena i Natan Wiśniewscy
Klasy lV- VIIl
I miejsce - Jessica i Olivia Czajkowskie
II miejsce- Michalina i Przemysław Goździalscy
Ill miejsce- Oliwier Jędrzejewski
Wyróżnienia otrzymali: Tymon Jączak, Maria Michalska, Stanisław Woźniak, Anastazja Jędrzejewska, Sebastian Parada, Jan Bretes, Filip Kwiatkowski, Kinga Krysztofiak, Antoni Woźniak, Adrian Słoneczny, Julia Jączak, Oliwia Bretes, Małgorzata Nejman, Natalia Pawlak, Jacek i Anna Drzewieccy,
Dziękujmy uczniom i rodzicom za pielęgnowanie tradycji wielkanocnych a księdzu proboszczowi Piotrowi Stoleckiemu za ufundowanie nagród w postaci wielkanocnych słodkości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładcec: Album fotograficzny
Turniej Piłki Nożnej Halowej “SMYK” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wilkowicach
Piątkowy dzień w Szkole Podstawowej w Wilkowicach minął w sportowej atmosferze.
W sali gimnastycznej gościły reprezentacje szkół podstawowych z Grabkowa, Nakonowa, Chocenia,Śmiłowic, Modzerowa, Warząchewki i Wilkowic. Dzieci rozegrały turniej piłki nożnej halowej.
Mnóstwo emocji, grad goli a na zakończenie dla wszystkich drużyn puchary, dyplomy oraz statuetki indywidualne.
Serdecznie gratulujemy wszystkim za udział w zawodach i zapraszamy do Wilkowic w przyszłym roku.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w: Album fotograficzny
21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,, Dzień bez plecaka,"". Dzieci musiały spakować swoje przybory w ,,nosidła"" zastępujące tradycyjny plecak. Wykazali się niesamowitą kreatywnością. Przyniosło to wszystkim wiele radości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w: Album fotograficzny
Turniej Akademii Koszykówki Anwil
W dniu 16 marca 2024r. hala sportowa w Wilkowicach zamieniła się w koszykarską arenę.
Dzieci rywalizowały w małej lidze NBA wcielając się w rolę zawodowych koszykarzy.
Nie zabrakło także indywidualnych konkurencji, w których uczniowie prezentowali swoje umiejętności rzutowe. Na koniec zawodów wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w: Album fotograficzny
Teatr cieni
W ramach zajęć bajkoterapeutycznych Pani Marta Lińczak zaprezentowała uczniom klas 0, II i III czarodziejski spektakl, podczas którego odkryliśmy magię teatru cieni. Jaś i Małgosia w nowej wersji przypadla uczniom do gustu a na zakończenie dzieci ozdobiły chatkę Baby Jagi.
,,Witamy w Naszej bajce…”
14 marca odbyły się dni otwarte w Szkole Podstawowej Wilkowicach. Na tę okazję nauczyciele stworzyli trzy sale aktywności dla dzieci:
- Warsztat małego artysty - zajęcia kreatywno- plastyczne.
- Sensoryczny tor przeszkód i trening rączek.
- Pracownia małego programisty, operatora robotów Robo i Dach.
Podczas dnia otwartego gościliśmy w progach naszej szkoły Wójta Gminy Choceń Pana Romana Nowakowskiego wraz z Radnym Rady Powiatu Panem Dawidem Dalmannem, licznie zgromadzili się także rodzice wraz z dziećmi. Uczniowie starszych klas zaprezentowali powitalny taniec, następnie Dyrektor Szkoły Pani Monika Leśniewska przedstawiła ofertę szkoły. Dzieci otrzymały z rąk Pana Wójta i Radnego Rady Powiatu pamiątkowe plecaki i odblaskowe breloczki. Po oficjalnym otwarciu dzieci wraz z rodzicami udali się obejrzeć szkołę i wziąć udział w przygotowanych zajęciach. Nagrodą za udział we wszystkich aktywnościach były pamiątkowe brokatowe tatuaże wykonywane przez koleżanki ze starszych klas.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na stronie internetowej a także obejrzenie fotorelacji z tego dnia w zakladce: Album fotograficzny
Dni Bezpiecznego Internetu
Tegoroczne obchody Dni Bezpiecznego Internetu w naszej szkole przebiegały pod hasłem ,,Działajmy Razem”.
Nasze działania to: filmy edukacyjny nt. zagrozeń w internecie, wspólnie z wychowawcami wykonane plakaty na temat ,,Bezpiecznego Internetu", przeprowadzone konkursy z wiedzy o Internecie oraz profilaktyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów z kl 4-6 pt. ,,Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Wszystkie te działania udało sie zrealizować, bo byliśmy razem.
Miały one na celu uświadomić dzieciakom i dorosłym, że internet jest skarbnicą wiedzy, informacji, ale też zagrożeń.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: Album fotograficzny
Ferie zimowe
Ferie zimowe rozpoczęliśmy odlotowym poniedziałkiem. Uczniowie klas od klas 0-8 wybrali się do Parku rozrywki ,,Mandoria", który mieści się w Rzgowie. "Mandoria" zachwyciła, oczarowała i podniosła trochę adrenalinę. Wszystkie dzieciaki sprawdziły się na karuzelach, zjeżdżalniach i rollercoasterach. To była super wycieczka!
W drugi dzień szkolnych zimowisk gościliśmy w Multikinie. Klasy 0-3 obejrzały "Wyfrunięci", a klasy 4-8 "Emma i czarny jaguar". Po pełnych pozytywnych emocji seansach filmowych dzieciaki wybrały się do restauracji McDonald. Ten dzień był ciekawy i smaczny.
Ostatniego dnia ferii zimowych uczniowie mieli zorganizowany czas w szkole. Na dzieci czekała moc atrakcji, zajęcia techniczno-plastyczne, robotyka, pierwsza pomoc przedmedyczna poprowadzona przez firmę Flamo oraz zajęcia sportowe.
Na zakończenie zimowisk dzieci otrzymały z rąk pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez firmę Bracia Sadownicy ze Śmiłowic oraz firmę Sadco.
Zapraszamy do objejrzenia fotorelacji z ferii zimowych: Album fotograficzny
Bal Karnawałowy
Zapusty to nieodłączny element karnawału na Kujawach. Tradycyjnego balu karnawałowego nie mogło zabraknąć także w naszej szkole. W środę 7 lutego w kolorowo ustrojonej sali przy skocznej muzyce, tańcom, śmiechom i wspaniałej zabawie nie było końca. Tego roku większość uczniów zaprezentowało się w strojach znanych z obrzędu ,,Kozy”, ale nie zabrakło także księżniczek i super bohaterów. Czas uświetniły konkursy przygotowane przez nauczycieli, malowanie twarzy, robienie tatuaży, a także bufet szkolny z ulubionymi przekąskami. Taneczny rytm porwał też do tańca nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy zabrali wszystkich w podróż ,,Pociągiem do gwiazd”. Wspólna zabawa wzmocniła integracje między uczniami, a także wprawiła wszystkich w cudowny karnawałowy nastrój.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu: Album fotograficzny
Dzień Babci i Dziadka
,,Dziadkowie są wspaniałą mieszanką opiekuńczych gestów,
śmiechu, pięknych opowieści i miłości”
19 stycznia 2024r. uczniowie klas 0-8 zaprezentowali występ artystyczny dla Babć i Dziadków. Najlepsze życzenia od wnuków dla dziadków zostały przedstawione w formie pięknych wierszyków, wzruszających piosenek, porywających choreografii tanecznych oraz zabawnego kabaretu. Występy nagrodzone były oklaskami i szerokimi uśmiechami najukochańszych dziadków. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia w zakładce Album Fotograficzny.
Występ gościnny w Centrum Kultury w Choceniu
W dniu 25 stycznia na zaproszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Chocenia gościliśmy w Choceńskim Centrum Kultury i Biblioteka z występami przygotowanymi z okazji Dnia Babci i Dziadka. Swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie z oddziału przedszkolnego, klas II-IV oraz klasy VI a. Piosenki, wiersze, układy taneczne i kabaret bardzo przypadły do gustu seniorom, którzy każdorazowo nagradzali młodych artystów gromkimi brawami. Wśród zaproszonych gości obecni byli także Wójt Pan Roman Nowakowski, Sekretarz Gminy Pani Agnieszka Świątkowska, Ksiądz Proboszcz Mieczysław Łaszczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Choceń Pan Józef Dąbrowski wraz z Radnymi Rady Gminy Choceń. Publiczność reagowała wzruszeniem, śmiechem i oklaskami na przygotowane występy. Na koniec swoje talenty wokalne, w dobrze znanych Babciom i Dziadkom polskich utworach zaprezentowały uczennice: Jessika Czajkowska, Olivia Czajkowska i Małgorzata Nejman. Dyrektor Szkoły złożyła życzenia, podziękowania a uczniowie naszej szkoły przekazali wszystkim seniorom słodki upominek.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia w zakładce Album fotograficzny
Jasełka i Koncert Kolęd
W dniu 3 stycznia 2024r. odbyły się Jasełka wystawione dla mieszkańców Gminy Choceń. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Choceń Pan Roman Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Dąbrowski oraz Ksiądz Proboszcz Parafii w Czerniewicach Piotr Stolecki. Licznie zgromadziła się także społeczność lokalna, nauczyciele, a także Radni Rady Gminy.
Jasełka w wykonaniu uczniów wpisują się w tradycję naszej szkoły. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej, talentom wokalnym i tanecznym widownia w radosnej atmosferze przeniosła się do skromnej stajenki w Betlejem, gdzie narodziła się Boża Dziecina. Uczniowie wcielili się w postacie biblijne, prezentując się w pięknych strojach. Ponadto widzowie usłyszeli kolędy i pastorałki, w których uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi. Całości dopełniła piękna i efektowna scenografia. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców i zaproszonych gości. Po części artystycznej Dyrektor Szkoły zaprosiła obecnych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W dniu 6 stycznia 2024 r. na zaproszenie Choceńskiego Centrum Kultury - Biblioteka uczniowie wraz z nauczycielami i absolwentami szkoły uświetnili Orszak Trzech Króli przedstawieniem Jasełkowym oraz koncertem kolęd. Występ artystyczny spotkał się z pozytywnym odbiorem choceńskiej publiczności, wszyscy artyści zostali nagrodzeni oklaskami. Po koncercie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym “Trzej królowie, mędrcy ze wschodu”. Kilkoro uczniów naszej szzkoly zostalo nagrodzonych.
Z wielką wdzięcznością pragniemy złożyć podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznych występów Jasełkowych. Stworzenie tego przedstawienia to ogromne przedsięwzięcie artystyczne, w którym wzięło udział ponad 60 uczniów. Wymagające napisania scenariusza, przygotowania aktorskiego i wokalnego uczniów a także stworzenia wspaniałej scenografii i dekoracji. Dziękujemy zaangażowanej kadrze nauczycielskiej oraz pracownikom szkoły. Ogromne podziękowania kierujemy także dla rodziców uczniów biorących udział w przedstawieniu za wyrozumiałość, współpracę i zaangażowanie w skompletowaniu strojów, nauczeniu roli a także dowiezieniu dzieci na poszczególne występy, które odbywały się w godzinach popołudniowych oraz w dzień wolny od szkoły.
Kolejny raz jako cala społeczność szkolna udowodniliśmy, że wspólne działania to WIELKA RZECZ.
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową
Wzorem ubiegłych lat, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w konkursie na wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością oraz estetycznym wykonaniem. Autorami najpiękniejszych stajenek byli:
- Michalina Goździalska kl.IV
- Przemysław Goździalski kl. VIb
- Anna Drzewiecka kl. V
- Lena Góralska kl. I
- Anna Chmielewska kl.0
- Tymon Jączak kl. 0
- Julia Jączak kl. VIII
- Maria Chmielewska kl.II
- Lena Adamska kl.III
- Adam Latowski kl.III
- Adam Rosiak kl. III
- Jessica Czajkowska kl.IV
- Olivia Czajkowska kl. VIb
- Małgorzata Nejman kl. VIb
- Mikołaj Rydecki kl. II
- Jacek Drzewiecki kl. V
- Adrian Krajewski kl. V
- Filip Polenisiak kl. V
- Adam Bobrowski kl. VIa
W dniu 3 stycznia, podczas wystawienia jasełek dla mieszkańców, uczniowie z rąk Wójta Gminy Choceń, pana Romana Nowakowskiego i księdza proboszcza Piotra Stoleckiego, otrzymali książkowe nagrody. Gratulujemy!
Zaproszenie dla mieszkanców
Świąteczny czas
Czas świąteczny w SP Wilkowice to duża dawka radości, życzliwości i szacunku. W dniu 21 grudnia odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów. Dzieci w pięknych strojach wprowadziły wszystkich w historię narodzin Pana Jezusa. Po jasełkach odbyły się wigilie klasowe, podczas których uczniowie składali sobie życzenia i otrzymywali prezenty. Byl to czas pełen wzruszeń.
2
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
11 Listopada
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” słowa, które zostały wypowiedziane przez J. Piłsudskiego stanowiły motto uroczystej akademii.
Uczniowie i nauczyciele przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Utwory poetyckie, słowa pieśni patriotycznych oraz choreografia tematyczna wprowadziły wszystkich w podniosły, patriotyczny nastrój i wywołały ogromne wzruszenie. Występ artystów można uznać za imponujący spektakl teatralny.
Wspaniałe występy uczniów uświetniła niespodzianka przygotowana przez nauczycielki p. Całkiewicz Agnieszkę
i p. Malinowską Justynę, które wykazując się wspaniałymi walorami wokalnymi, przy profesjonalnym akompaniamencie p. Kierzkowskiego Miłosza, wykonały pieśni patriotyczne pt. ,,Rota;; i ,,Rozkwitały pąki białych róż’’.Uroczystość ta, była niezwykłą lekcją historii, dlatego spotkała się z wielkim aplauzem ze strony społeczności szkolnej.
[przygotowała i opracowała p. Monika Komorowska]
11
#SzkołaDoHymnu
,,Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” tak z pieśnią na ustach Dyrekcja, zaproszeni goście oraz cała
społeczność szkolna kolejny raz włączyła się w akcje MEiN ,,Szkoła do hymnu”.
Zapraszamy do wysłuchania hymnu na naszego Facebooka:
https://www.facebook.com/100086130867203/videos/3666181263613456/?mibextid=zDhOQc
Wycieczka do kręgielni
W poniedziałek 9 października uczniowie klas IV-VI mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności gry w kręgle w Kręgielni ,,PIWNICA” we Włocławku.
Bowling to łatwy i niewymagający specjalnych umiejętności sport, który jest popularny na całym świecie. Podczas gry uczniowie byli podzieleni na 8 osobowe drużyny, w których mogli poczuć ducha sportowej rywalizacji. Nasi uczniowie wykazali się zręcznością i strącali kręgle z dużą skutecznością. Zdobyte punkty były dla nich powodem do radości i motywowały do dalszej gry. Podczas pobytu w kręgielni uczniowie mogli także korzystać z innych dostępnych gier np. piłkarzyków czy cymbergaja.
Po aktywnie spędzonym czasie przyszła pora na posiłek w Mc’Donalds, gdzie uczniowie mogli wymienić się wrażeniami z nauki gry w kręgle.
22
Akademia ,,Parafka'' w Wilkowicach
5 października w naszej szkole odbyły się zajęcia uświadamiające uczniów z klas I-V na temat zagrożeń płynących z otaczającej ich rzeczywistości, głównie tej wirtualnej, a tym samym zwiększające ich bezpieczeństwo. Podczas zajęć pt. ,,W sieci" zostały wskazane niebezpieczeństwa ignorowania jednej z najważniejszych zasad dzisiejszych czasów, czyli rozważnego korzystania z internetu. Za pomocą piosenki, wiersza oraz ilustracji, zostały przedstawione konsekwencje nadmiernego lub beztroskiego korzystania z sieci i smartfonów.
Dla naszych uczniów była to porządna dawka wiedzy, za co dziękujemy Panu Jackowi Cudnemu z Akademii Prawa dla dzieci i młodzieży ,,Parafka".
3
#Sprzątamy dla Polski
Uczniowie z klas 1-3 i oddziału przedszkolnego wzięli udział w VI edycji akcji # SprzątamyDlaPolski, która jest objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Dzieci zaopatrzone w worki na śmieci i rękawiczki ochoczo ruszyły do działania i pięknie posprzątały teren wokół szkoły. Brawo Wy
21
Dzień kropki
15 września odkryliśmy swoje talenty i pokłady kreatywności. Z okazji Dnia Kropki klasy 0-3 razem z pedagogiem szkolnym poznały historię Vishi i jej kropki, ćwiczyły według instrukcji kropek, rozwiązywały zadania z kropką. Natomiast klasy 4-8 podczas zajęć plastyki wykonały rysunki o "kropce". Każdy uczeń oraz pracownik szkoły mógł swoim talentem ozdobić DRZEWO TALENTÓW. Dzień Kropki był SUPER ..... i kropka :)
8